تحقیق طیف پیوسته

یکشنبه 14 آذر 1395 ساعت 01:09
تحقیق طیف پیوسته
تحقیق طیف پیوسته
تحقیق طیف پیوسته دسته بندی : علوم پایه _ فیزیکفرمت فایل: doc ( قابلیت ویرایش )
حجم فایل: (در قسمت پایین صفحه درج شده)
تعداد صفحات : 22
کد محصول : 1Ph


فهرست متن Title :

قسمتی از محتوای متن :
نخستین ساز و کار ( مکانیسم ) صدور را نظریه کلاسیک پیشبینی کرده است ؛ بنا بر معادلات مکسول ، یک ذرّه باردار ، هنگامی که حرکت یکنواخت نداشته باشد ، خود منبع تشعشع مغناطیسی است . بنابر این ، در لوله کروکس که وجود اشعه ایکس در آن کشف شده است ، مانند (( لوله های اشعه ایکس )) معمولی ها ، اصل اساسی تابه الکترونهایی است که بر اثر اختلاف پنانسیلی در حدود چند ده کیلو ولت به حرکت درآمده است .

طیف خطوط مشخصه .
دومین سازوکار ( مکانیسم ) تولید اشعه ایکس دقیقاً کوانتیک ( ذره ای ) است : یک فوتون h υ به توسط یک اتم هنگامی صادر می شود که یک الکترون از حالتی با انرژی W1 به تراز پایدارتر ( نزدیکتر به هسته ) ، با انرژی W2 هسته )

تهیۀ لولۀ اشعۀ ایکس

دستگاهی که در حال حاضر کاربرد آن رایج است حاصل اختراع کولیج (1916) است . در یک محفظۀ کاملاً تهی ، منبع الکترونها مانند لوله های الکترونی عبارت از یک افروزۀ تنگستن گرم شده است . در این محفظه الکترونهای شتابدار به توسط یک ولتاژ مثبت از 50 تا kv 100 بر روی آنتی کاتود بصورت یک کانون کوچک کاملاً محدود ، به کمک یک الکترود طراحی شده بر مبنای اثر ( Wehnelt) متمرکز گردیده است .


(توضیحات کامل در داخل فایل)متن کامل را می توانید بعد از پرداخت، آنی دانلود نمائید، چون فقط تکه هایی از متن به صورت نمونه در این صفحه درج شده است.
همچنان شما میتوانید قبل از خرید با پشتیبانی فروشگاه در ارتباط باشید، و فایل مورد نظرخود را با تخفیف ویژه اخذ نمایید.
ربات فروشگاه به زودی ...
دسته بندی :  علوم پایه   _ فیزیک فرمت فایل:   doc   ( قابلیت ویرایش  )  حجم فایل:  (در قسمت پایین صفحه درج شده ) تعداد صفحات : 22  کد محصول : 1Ph         فهرست متن Title  :    قسمتی از محتوای متن : نخستین ساز و کار ( مکانیسم ) صدور را نظریه کلاسیک پیشبینی کرده است ؛ بنا ...

دانلود را یگان تحقیق طیف پیوسته


مرجع فایل


مقاله طیف پیوسته


دانلود مرجع فایل


تحقیق طیف پیوسته


دانلود مقاله طیف پیوسته


طیف پیوسته


تحقیق